Skip to main content

Indirect toezicht op de Dienstverlener

Een zelfverklaring geeft invulling aan het indirecte toezicht op de Dienstverlener (DV). Deze zelfverklaring wordt door de Dienstverlener aan de Herkenningsmakelaar (HM) overlegd bij het aangaan van de Overeenkomst. De Toezichthouder ziet toe op de naleving van de verplichting van de Herkenningsmakelaar in zijn relatie met de Dienstverlener. De Herkenningsmakelaar dient over de volgende bewijsstukken te beschikken:

  • positieve testresultaten voor aansluiting DV-HM, en

De Dienstverlener MOET een zelfverklaring ondertekenen bij:

  • het afsluiten van een initiĆ«le Dienstverleningsovereenkomst voor gebruik van eHerkenning of eIDAS en/of;

  • een wijziging in de juridische entiteit van de DV (bijvoorbeeld overname of splitsing) waarbij de DV opnieuw de zelfverklaring MOET ondertekenen.

Een HM MAG de tekst van de zelfverklaring ook opnemen in een appendix van de Dienstverleningsovereenkomst en ter ondertekening aanbieden aan de Dienstverlener. In dat geval zal de HM wijzigingen in de zelfverklaring direct overnemen in de nieuwe overeenkomsten die daarna worden afgesloten.

JavaScript errors detected

Please note, these errors can depend on your browser setup.

If this problem persists, please contact our support.